14 травня – День протидії сталкінгу

Коли ми говоримо «насильство», це слово найчастіше асоціюється з побиттям, приниженням, образами та іншими виявами явної агресії. Але насильство не завжди настільки очевидне. Таким, зокрема, є сталкінгнебажане нав’язливе переслідування.

Десятки смс, телефонних дзвінків та повідомлень, відстежування всіх постів у соціальних мережах, силует переслідувача, який завше бачиш боковим зором, який чекає під дверима чи за рогом, вдома і на роботі, докучає тобі і твоїй родині, створює некомфортні ситуації — це типова картина сталкінгу.

В Україні людина, яка зазнає переслідування, не захищена: сталкерів неможливо притягти до відповідальності, поки вони не завдали фізичної шкоди. Це лишається «невидимою проблемою», яка від того не стає менш проблематичною. Тому наша мета — зробити її видимою, створити простір для суспільної дискусії, в якому постраждалі від сталкінгу могли б поділитися своїми історіями, а всі небайдужі — подумати над тим, як можна протидіяти сталкінгу та захистити постраждалих від нього.

Cталкінг – це проблема, про яку мовчать, про яку не прийнято говорити. Але мовчання тільки погіршує ситуацію. Давайте поговоримо про це просто зараз!

Отже завтра, 14 травня, ми запрошуємо всіх взяти участь у першому Дні протидії сталкінгу!

Цього дня та протягом тижня ми будемо ділитися особистими історіями постраждалих, розповідати про те, як сталкінг впливає на життя та психологічний стан людей, як йому протидіють у різних країнах і яку ситуацію ми маємо в Україні.

Як можна долучитися?

  • Якщо ви або ваші близькі стикалися зі сталкінгом і ви відчуваєте в собі сили про це розповісти, поділіться своєю історією у facebook з хештегами #StopStalking #СтопСталкінг
  • Якщо ви маєте досвід допомоги людям, які постраждали від сталкінгу — розкажіть про нього з цими ж хештегами, це може бути корисно іншим!
  • Висловте свою думку про цю проблему та можливі шляхи її вирішення.
  • Поширте цю та інші публікації на цю тему, щоб більше людей дізналися про День протидії сталкінгу і могли включитися у дискусію.
  • Використовуйте у всіх своїх постах на цю тему хештеги #StopStalking, #СтопСталкінг, щоб ми та інші люди могли знайти їх та дізнатися про вашу думку чи досвід.

Приєднуйтеся, це важливо!