Володимир Путін повинен порушити питання про права людини в Білорусі на переговорах із Олександром Лукашенком – Amnesty International

14 вересня 2020

Amnesty International звернулася до президента Російської Федерації Володимира Путіна з закликом порушити питання про дотримання прав людини в Білорусі на переговорах із Олександром Лукашенком, який прибуде до Москви з робочим візитом у понеділок 14 вересня. Відповідний лист правозахисна організація направила до адміністрації російського президента.

«Amnesty International закликає Вас використати цю зустріч для того, щоб порушити питання необхідності дотримання Республікою Білорусь своїх міжнародних зобов’язань у галузі прав людини», – ідеться в листі директорки російського преставництва Amnesty International Наталії Звягіної.

У листі перераховуються факти фабрикації кримінальних справ щодо опонентів Олександра Лукашенка, включно з Сергієм Тихановським, Віктором Бабарико, Марією Колесніковою, Лілією Власовою, Максимом Знаком, їхніми колегами і прихильниками.

Окрім того, у листі Amnesty International вказує на безліч випадків явно необґрунтованого застосування сили і спеціальних засобів правоохоронними органами проти учасників/-ць мирних протестів, що почалися після президентських виборів 9 серпня. Організація спеціально наголошує, що постраждалими від насильства з боку силовиків, а також кримінального переслідування за статтею про «участь у масових заворушеннях» стали і російські громадяни.

Amnesty International закликає російську владу використовувати свій вплив для того, щоб «забезпечити неухильне дотримання Республікою Білорусь прав людини відповідно до міжнародного права». Білоруська влада також повинна гарантувати дотримання прав на свободу зібрань, асоціацій і вираження думок, негайно і беззастережно звільнити всіх людей, яких переслідують із політичних мотивів, негайно й ефективно розслідувати всі випадки необґрунтованого застосування сили правоохоронними органами до учасників/-ць мирних зібрань.