Китай: рішення вислати американських журналістів обмежить доступ до інформації на тлі кризи через COVID-19

18 березня 2020

У зв’язку з рішенням вислати журналістів трьох найбільших американських газет у Китаї, глава китайської команди Amnesty International Джошуа Розенцвейг заявив:

«Це ганебне посягання на свободу вираження думок націлене на журналістів, які розкрили реальність численних порушень прав людини в Китаї, від Сіньцзяну до Гонконгу. Ці видання також були одними з тих, що створювали поглиблені дослідження спалаху COVID-19 в Ухані.

«Ця остання ескалація конфлікту між Пекіном і Вашингтоном загрожує серйозно підірвати потік точної й незалежної інформації з Китаю. У той час, коли світ повинен працювати спільно, щоб боротися з негативними впливами поширення вірусу, вислання цих журналістів потенційно може мати похмурі наслідки для системи охорони здоров’я – як у глобальному масштабі, так і в Китаї.

«Особливо непокоїть той факт, що цим журналістам також відмовляють у праві працювати в Гонконзі й Макао – це рішення мало би лишитися на розсуд відповідних урядів. Це, мабуть, іще один приклад того, як поступово розмиваються передбачувані автономія і свободи територій у рамках моделі «одна країна-дві системи».

«Уряд Гонконгу має негайно роз’яснити цю заяву для своєї автономії відповідно до Основного Закону».

Додаткова інформація

Китайський уряд сьогодні зажадав від американських журналістів, що працюють у виданнях New York Times, Wall Street Journal і  Washington Post і чия акредитація дійсна до кінця 2020 року, повернути свої прес-карти протягом 10 днів. Окрім того, було оголошено, що їм заборонять здійснювати журналістську діяльність на материковому Китаї, у Гонконгу й Макао.

Влада також наказала трьом ЗМІ, включно з «Голосом Америки» і журналом Time, надати детальну інформацію про свою діяльність у Китаї.

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що це рішення було прийнято у відповідь на «необґрунтовані обмеження щодо китайських медіа-агентств» у США. 2 березня уряд США ввів кадровий ліміт на чотири китайські державні ЗМІ: інформаційне агентство Сіньхуа, Міжнародне китайське радіо, China Daily Distribution Corporation і China Global Television Network.