Білорусь: Amnesty International засудила арешт у стилі викрадення білоруської опозиціонерки Марії Колеснікової

Білоруська влада повинна негайно розкрити інформацію про долю та місцеперебування однієї з лідерок опозиції Марії Колеснікової та невідкладно звільнити її, заявила сьогодні Amnesty International. За словами очевидців, Марію Колеснікову у понеділок вранці викрали чоловіки в масках, що суперечить твердженню білоруської влади про те, що її затримали на кордоні з Україною.

“Білоруська влада вдалася до арештів у стилі викрадення, щоб розправитися зі своїми опонентами. Очевидці стверджують, що чоловіки в масках силою заштовхали у фургон Марію Колеснікову, що робить її останньою з низки урядових критиків, які зникли безвісти протягом останніх 20 років”, — заявила Марі Стразерс, директорка Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії.

“Ми закликаємо негайно звільнити Марію Колеснікову та припинити кампанію залякування та політичного переслідування проти опонентів адміністрації Олександра Лукашенка. Її викрадення відбулося внаслідок сотень нових арештів активістів минулої неділі, залякування школярів та студентів міліцією в масках та примусового вигнання лідерів протестів. Ми вимагаємо повернення верховенства права та повного дотримання прав людини в Білорусі”.

Додаткова інформація

У понеділок біля Національного художнього музею в центрі Мінська було помічено, як чоловіки у цивільному заштовхали у фургон із надписом “Связь” членкиню президії Координаційної ради опозиції Марію Колеснікову, яка під час президентських виборів у серпні підсилила опозицію до Олександра Лукашенка. Напередодні під час мирного маршу протесту, в якому взяли участь десятки тисяч людей у ​​Мінську, було затримано щонайменше 630 людей.

За останні тижні сотні людей були затримані працівниками правоохоронних органів у цивільному одязі по всій Білорусі. Спочатку Міністерство внутрішніх справ заявило, що не має інформації про долю та місцеперебування Марії Колеснікової. Вранці 8 вересня Білоруський прикордонний комітет оголосив, що Марія Колеснікова та ще двоє членів Координаційної ради опозиції Антон Родненков та Іван Кравцов намагалися перетнути кордон Білорусі з Україною напередодні ввечері. Пізніше з’ясувалося, що Родненков та Кравцов перетнули український кордон, очевидно, не з їхньої волі, тоді як Марію Колеснікову взяв під варту Прикордонний комітет. Як повідомляється, вона порвала свій паспорт на кордоні, щоб її не вивезли з Білорусі.