3 листопада 2020
Білоруська влада розпочала масові кримінальні справи щодо більш ніж 200 мирних демонстрантів/-ок, затриманих під час недільного мітингу, і тепер їм загрожує тюремне ув’язнення терміном до трьох років. У зв’язку з цим аступник директора Amnesty International у регіоні Східної Європи й Центральної Азії Денис Кривошеєв заявив:
«Білоруська влада явно побоюється свободи мирних зібрань у країні і зараз повсюдно криміналізує її, намагаючись притягнути до відповідальності 231 людину, затриману за участь у мирних протестах, по одній справі. Протестувальники/-ці назвали свій недільний мітинг маршем проти терору, і тепер влада залякує їх іще більше.
Офіційно називаючи сотні учасників/-ць мирної демонстрації злочинцями, білоруська влада демонструє своє глибоке презирство до прав людини й основних свобод. Ця кримінальна справа абсолютно абсурдна і створює небезпечний прецедент. Звинувачення мають бути негайно відхилені.
Ми закликаємо світові уряди відреагувати на порочне коло несправедливості в Білорусі, вчинивши тиск на владу країни, щоб забезпечити дотримання прав людини і щоб усі білорус(к)и могли вільно реалізовувати свої права і свободи, без репресій».
Додаткова інформація
У понеділок Слідчий комітет Білорусі порушив кримінальну справу проти 231 людини, яких затримали під час недільної мирної акції протесту в Мінську. Їх звинувачують в «організації або підготовці дій, що грубо порушують громадський порядо» (ч.1 ст. 342 КК Білорусі, злочин карається позбавленням волі на строк до трьох років).
За версією слідства, підозрювані взяли участь у «несанкціонованій акції», яка заподіяла шкоду «міській інфраструктурі й поліцейському автомобілю», а також «перешкоджала громадському транспорту і роботі організацій».
Після переважно мирних протестів у неділю, на яких були окремі сутички між поліцією і протестувальниками/-цями, влада відповіла хвилею масових арештів, непропорційно заарештувавши близько 300 осіб.