12 жовтня 2019
Агентство державної безпеки Саудівської Аравії опублікувало офіційне оголошення і рекламне відео, у яких зарахувало фемінізм, атеїзм та гомосексуальність до «екстремістських ідей». Геба Мораєф, директорка Amnesty International на Близькому Сході та Північній Африці, реагуючи на це, сказала:
«Заява агентства державної безпеки Саудівської Аравії про те, що фемінізм, атеїзм та гомосексуальність – це екстремістські ідеї, що можуть каратись ув’язненням та побиттям, є обурливою. Вона явно суперечить фальшивому реформаторському іміджу Королівства, яким хизується спадковий принц Мухаммед бін Салман на міжнародному рівні.
Заява агентства державної безпеки Саудівської Аравії – обурдива. Вона явно суперечить фальшивому реформаторському іміджу Королівства, яким хизується спадковий принц Мухаммед бін Салман на міжнародному рівні
Геба Мораєф
«Фемінізм, атеїзм та гомосексуальність – це не злочин. Така заява є надзвичайно небезпечною та матиме значний вплив на право на вільне вираження поглядів на життя, свободу та безпеку у країні. Це розвінчує міфи про прогрес під керівництвом Мухаммеда бін Салмана і показує справжнє нетолерантне ставлення Королівства, яке засуджує особистість людей, а також прогресивні та реформаторські думки й ідеї».
Фемінізм, атеїзм та гомосексуалізм – це не злочин
Геба Мораєф
«Тривожною є також міжнародна бездіяльність із приводу ув’язнення десятків мирних саудівських інакодумців. Ключові союзники, такі як США, Великобританія та ЄС, повинні тиснути на Королівство та наголосити на нагальній необхідності захисту свободи вираження поглядів у країні, починаючи зі звільнення ув’язнених захисників/-ць прав людини та всіх, кого затримали за мирне вираження своїх думок і погладів».
Довідкова інформація:
Атеїзм у Саудівській Аравії є незаконним і карається смертю. Не зважаючи на те, що покарання за одностатеві стосунки не кодифіковані законодавством Саудівської Аравії, вони суворо заборонені шаріатом (ісламським законом), із якого Саудівська Аравія черпає свої законодавчі рамки.
Нещодавні реформи системи чоловічої опіки та інші закони, які дискримінують жінок, як-от скасування заборони на водіїв жінок, – є свідченням невтомної роботи феміністок та активісток, які зараз затримані, або яких переслідують у країні.
Від травня 2018 року, 13 затриманих активісток, серед яких Луджайн аль-Хатлул, Самар Бадаві та Насіма аль-Сада, перебувають під судом за свою правозахисну діяльність і боротьбу за права жінок. 14 інших письменниць, активісток та членів/-кинь родин жінок-правозахисниць залишаються під вартою без суду з квітня 2019 року. Багато з них підтримують рух за права жінок.