У відповідь на операцію поліції штату Ріо-де-Жанейро в районі Жакарезіньо, яка призвела до загибелі 25 осіб, у тому числі одного поліцейського, виконавча директорка Amnesty International у Бразилії Юрема Вернек заявила:
«Кількість людей, вбитих під час цієї поліцейської операції, заслуговує на всеосяжний осуд, як і той факт, що ця різанина в черговий раз сталася в місцевості фавел. Прокуратура штату Ріо-де-Жанейро повинна провести оперативне, вичерпне, незалежне та ефективне розслідування цих звірств відповідно до міжнародних стандартів, щоб представники держави, які замовили, вчинили або брали участь у цій різанині, були притягнуті до відповідальності й постали перед судом.
Надзвичайно важливо, щоб розслідування проводилося неупереджено й автономно кимось, окрім поліції штату Ріо-де-Жанейро, відповідно до стандартів, встановлених Міжамериканським судом із прав людини у справі Фавела-Нова-Бразиліа, де Бразилію засудили на міжнародному рівні.
Абсолютно неприйнятно, що сили безпеки продовжують здійснювати серйозні порушення прав людини, подібні до тих, які відбулися сьогодні в Жакарезіньо, щодо жителів фавел, які переважно чорношкірі й живуть у злиднях. Навіть якщо жертви підозрювались у причетності до злочинної організації, що не було доведено, позасудові страти такого роду абсолютно невиправдані. Поліція має право заарештовувати, але суди зобов’язані переслідувати й судити тих, хто підозрюються у скоєнні злочинів.
Життєво важливо, щоб права людини кожної людини в Бразилії були захищені. Уряд штату Ріо-де-Жанейро повинен розробити всеосяжну політику безпеки, засновану на розвідданих і професійній підготовці, аби представники держави, які застосовують силу, поважали права людини мешканців/ок і Іпанеми і нетрів».
Масове кровопролиття в Жакарезіньо стало найбільшим в історії поліції Ріо-де-Жанейро, перевершивши навіть трагедію у Вігаріо Герала 1993 року, під час якої вбили 21 людину. Федеральний Верховний суд Бразилії призупинив поліцейські операції в нетрях Ріо-де-Жанейро 5 червня 2020 року, але уряд штату систематично не виконував рішення Вищого суду країни, і операції не припинялися. Громадянське суспільство послідовно свлідкувало за цими операціями й засуджувало порушення прав людини, вчинені у фавелах.