У відповідь на рішення грузинського парламенту подолати президентське вето на закон «Про прозорість іноземного впливу» на тлі відкритих погроз високопосадовців поліції мирним протестувальникам, Марі Стразерс, директорка Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії, заявила: «Голосування за подолання президентського вето значною мірою демонструє, наскільки впевнена та безрозсудна грузинська влада у своїй рішучості згорнути незалежне громадянське суспільство в Грузії, – це трагічний день для країни. Цей зловмисний законодавчий акт має бути негайно скасований, оскільки він прямо порушує право на свободу асоціацій. Уряд має припинити свою кампанію залякування та насильства проти грузинського громадянського суспільства та тих, хто виступає проти цього закону шляхом протесту та іншими мирними засобами».
Світ, підкреслює Стразерс, спостерігає за насильницькими намірами уряду щодо мирних протестувальників. «Нещодавні розкриття наказів поліції на вищому рівні щодо конкретних протестувальників зі «списку» для побиття є настільки ж шокуючими, наскільки й самообвинуваченням. Зухвала урядова кампанія проти прав людини в Грузії повинна припинитися зараз», – наголошує Марі Стразерс.
Нагадаємо, напруга між протестувальниками та урядом Грузії загострилася 28-29 травня, оскільки правляча партія «Грузинська мрія» використала свою парламентську більшість, щоб подолати вето президента на суперечливий законопроект про «іноземний вплив». Того ж дня Звіад Харазішвілі, голова Департаменту особливих завдань національної поліції, визнав у телевізійному репортажі готовність його сил застосувати необмежену силу проти протестувальників. Також він згадав про існування «списку» протестувальників, які будуть об’єктом «уваги» поліції. Перед будівлею парламенту зібрався великий натовп мітингувальників, а поліція огородила будівлю та підходи до неї.
Грузинська влада застосувала тактику залякування проти тих, хто виступає проти закону, включно з погрозами, наклепницькими кампаніями, незаконним застосуванням сили поліцією, свавільні арешти, побиття та інші форми жорстокого поводження під час ув’язнення. Десятки мирних протестувальників/ць були оштрафовані виключно за участь у акціях протесту, поліцію не притягнуто до відповідальності за незаконне застосування сили на вулицях.