18 березня 2020
Після повідомлень про те, що у зв’язку з пандемією коронавірусу адміністрація Трампа має намір затвердити нове правило, яке дозволить американським агентам повертати всіх прохачів притулку, що в’їжджають із Мексики, Чаранья Крішнасвамі, директорка з адвокації Amnesty International США, опублікувала наступну заяву:
«Заборона адміністрації Трампа на в’їзд прохачам притулку з Мексики не має нічого спільного з тим, щоб убезпечити американське населення від пандемії коронавірусу. Президент Трамп займається нагнітанням страху, щоб виправдати расистську й дискримінаційну політику, єдина мета якої – демонізувати людей, які шукають безпеки. Закриття південного кордону – це реакційний захід, який фактично не має під собою жодних підстав».
«Адміністрація Трампа не може раптово призупинити зобов’язання США перед людьми, які шукають безпеки. Повна заборона на осіб, які шукають притулку, іде врозріз із внутрішніми та міжнародними юридичними зобов’язаннями уряду США. Подібна заборона 2018 року була швидко визнана незаконною всіма судами, які розглядали її як кричуще порушення права на отримання притулку».
«Адміністрація Трампа вже відправила десятки тисяч шукачів притулку на Хармс-Уей до Мексики, піддавши їх виживанню в небезпечних і ненадійних умовах, а також жахливому ризику викрадення, тортур та інших зловживань. Адміністрація Трампа повинна переглянути цю жорстоку й каральну політику та дозволити людям шукати безпеки, дотримуючись процедури, визначеної американським і міжнародним правом».
Додаткова інформація
Учора Amnesty International США разом із Human Rights First і організацією «Лікарі за права людини» направили листи губернаторам і посадовим особам охорони здоров’я США у 13-х штатах із проханням чинити тиск на федеральний уряд із метою звільнити затриманих іммігрантів/-ок, що перебувають у їхніх штатах, і наполегливо закликала виконуючого обов’язки глави Міністерства внутрішньої безпеки звільнити прохачів притулку та іммігрантів, що наразі перебувають у неадекватних умовах в імміграційних центрах утримання під вартою. Під час кризи сфери охорони здоров’я уряд повинен діяти так, щоб захистити здоров’я всіх людей і забезпечити доступ до медичної допомоги та безпеки, а не без розбору відганяти їх на кордонах чи тримати під замком в антисанітарійних умовах і переповнених приміщеннях із неякісною медичною допомогою.