Уганда: парламент мусить відхилити законопроект про введення смертної кари за одностатеві сексуальні стосунки

16 жовтня 2019

У відповідь на заяву міністра Уганди з етики та доброчесності Саймона Локодо про те, що уряд планує ввести смертну кару за добровільні одностатеві сексуальні стосунки, директорка Amnesty International у Східній Африці, на Сомалійському півострові та в регіоні Великих озер Джоан Нянюкі заявила:

«Обурливо, що замість того, щоби вживати термінових заходів щодо декриміналізації гомосексуальних стосунків, уряд Уганди хоче страчувати гомосексуальних людей. Це спричинить спалах ще більшої ненависті в і так гомофобному середовищі».

«Це приклад того, як політики Уганди лише розпалюють небезпечну нетерпимість та упередженість щодо ЛГБТІ-спільноти. Депутати Уганди повинні рішуче відхилити будь-які плани щодо легалізації подібного мракобісся та полювання на відьом, у ролі яких виступають усі, хто чимось відрязняється від більшості».

П’ятого жовтня помер Брайан Васса, гомосексуальний помічник юриста,  причиною смерті якого став крововилив у мозок внаслідок удару по голові, нанесеного невідомими людьми напередодні в його будинку в Кампалі.

За даними ЛГБТІ-організації «Сексуальні меншини Уґанди» (SMUG; англ. Sexual Minorities Uganda), він є четвертим представником ЛГБТІ, якого було вбито за останні три місяці внаслідок посилення анти-ЛГБТІ настроїв політичних лідерів. Серед інших убитих — трансжінка з адміністративного регіону Гомба та два геї з адміністративних районів Каюнга та Джинджа.

Уряд Уґанди має довгу історію кампаній, спрямованих проти ЛГБТІ-спільноти.

Читайте також: Права ЛГБТ = права людини: як проходили перші Прайди у Тбілісі, Білостоці та Харкові.