Туреччина: суд виправдав активіста Османа Кавалу

18 лютого 2020

Після виправдання Османа Кавали і восьми інших обвинувачених у так званій «Справі Ґезі» активістка Amnesty International у Туреччині Мілена Буйум заявила:

«Ми щиро вітаємо сьогоднішнє рішення. Такий вирок лише підтверджує те, що було очевидно всьому світові вже більше двох років. Єдиним справедливим вироком у цій безпідставній справі, позбавленій будь-якого змісту, завжди було повне виправдання тих, хто постали перед судом, але в теперішній Туреччині такий результат було важко гарантувати».

Чудово, що після майже двох із половиною років в’язниці Осман Кавала нарешті вийде на свободу. Хоча несправедливість його тривалого ув’язнення вже неможливо компенсувати, сьогоднішній вирок – величезне полегшенням для громадянського суспільства в Туреччині

Мілена Буйум, активістка Amnesty International у Туреччині

«Сьогоднішнє рішення суду стало наріжним каменем для турецького правосуддя, і ми сподіваємося, що воно послужить сигналом до зміни політичного клімату в країні, а також покладе край цим політично вмотивованим судовим переслідуванням. Ми також сподіваємося, що це рішення віщує завтрашній вирок 11-м правозахисникам/-цям, серед яких є колишні лідер(к)и Amnesty International, яким загрожує до 15-ти років позбавлення волі».

«Настав час для Туреччини покласти край безжальному придушенню інакомислячих і виправдати всіх тих, хто стикається зі сфабрикованими політичними обвинуваченнями».

Додаткова інформація

Осман Кавала перебував у попередньому ув’язненні у в’язниці суворого режиму Сіліврі в Стамбулі з 1 листопада 2017 року. Він, Йігіт Аксакоглу, який також провів вісім місяців у попередньому ув’язненні минулого року, та ще 14 осіб звинувачувалися в «застосуванні примусу і насильства, спробі повалити уряд або повністю чи частково перешкодити йому виконувати свої обов’язки».

Раніше цього місяця прокурор зажадав довічного ув’язнення для Османа Кавали, Їгіта Аксакоглу й Мюселли Япічи за «спробу повалити уряд» під час протестів у парку Ґезі 2013 року. Шістьом іншим фігурант(к)ам цієї ж справи загрожувало тюремне ув’язнення строком від 15 до 20 років за пособництво у спробі повалення уряду. Справи сімох обвинувачених, які перебували за межами Туреччини з моменту початку судового розгляду, будуть розглядатися окремо.

10 грудня 2019 року Європейський суд із прав людини постановив, що Осман Кавала, лідер громадянського суспільства, був довільно затриманий у Туреччині з листопада 2017 року.