Словаччина: спроба скасувати доступ до абортів повинна бути відхилена

ОНОВЛЕНО:

Словацькі депутат(к)и проголосували проти спроби обмежити доступ до абортів. Це вже 3-й рік поспіль, коли парламент намагається прийняти драконівський законопроєкт про аборти, щоразу його відхиляючи.


11 листопада у Словаччині має відбутися парламентське голосування щодо законопроєкту, який серйозно обмежить доступ до абортів. Із цього приводу Радо Слобода, директор представництва Amnesty у Словаччині, заявив:

«Встановлення невиправданих і шкідливих перешкод для проведення аборту поставить під загрозу здоров’я і навіть життя жінок, дівчаток і вагітних людей, – і таким чином порушить їхні права людини.

Обмежуючи право людини приймати рішення про те, що відбувається з її тілом, Словаччина буде плисти проти течії змін, у результаті яких більше 50 країн змінили свої закони за останні 25 років, щоб забезпечити більш широкий доступ до абортів.

У зв’язку з цим третій рік поспіль, коли парламент намагається прийняти драконівський законопроєкт про аборти, ми закликаємо депутатів/ок іще раз повністю відхилити пропоновані нововведення й утриматися від подальших небезпечних і дискримінаційних спроб обмежити сексуальні і репродуктивні права у Словаччині».

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Початковий законопроєкт намагається продовжити проблематичний обов’язковий період очікування від 48 до 96 годин, перш ніж вагітна людина зможе отримати доступ до аборту за запитом, за винятком випадків, коли здоров’я або життя вагітної людини знаходяться під безпосередньою загрозою. Це також змусить людей вказувати причини, чому вони потребують аборту.

Законопроєкт також спрямований на обмеження життєво важливої та фактичної інформації, яку медичні працівники/ці можуть публічно надавати про безпечний аборт і про те, де можна отримати законний доступ до процедури, забороняючи так звану «рекламу» абортів.

Більше 100 організацій, включно з Amnesty International, закликали членів/кинь парламенту Словаччини відхилити законопроєкт про обмеження доступу до абортів.

Парламент проголосує сьогодні за запропонованими поправками, а пізніше приступить до голосування по всьому законопроєкту.

Згідно з чинним законодавством, послуги з переривання вагітності є законними до кінця 12-го тижня вагітності або до кінця 24-го тижня за станом здоров’я. Тим не менш, люди, які бажають зробити аборт, стикаються з численними шкідливими перешкодами для доступу до послуг, яких вони потребують і на які мають право у Словаччині. Ця ситуація тільки погіршиться новим законопроєктом.