Словаччина: відмова від регресивного закону про аборти – перемога прав жінок

5 грудня 2019

Після сьогоднішнього голосування за відхилення законопроекту, що змусив би жінок, яким потрібен аборт, переглядати ультразвукове сканування ембріона або плода, головна координаторка кампаній Amnesty International із прав жінок Моніка Коста Ріба сказала: «Сьогоднішнє голосування – перемога жінок і репродуктивних прав. Відхиливши цей законопроєкт, законодавці Словаччини ухвалили рішення захистити приватне життя й автономію жінок і відкинули будь-яке подальше обмеження прав жінок, проти яких вони боролися».

Якби цей закон ухвалили, він створив би жахливий прецедент для Європи, серйозно ускладнивши доступ жінок до безпечних аборті і порушивши міжнародні зобов’язання Словаччини в галузі прав людини. Це підірвало б приватне життя й незалежність жінок і спричинило б стигматизацію, приниження й таке, що принижує гідність, поводження».

«Це тріумф для жінок та активістів/-ок, які виступили проти законопроєкту у Словаччині й на міжнародному рівні. Ми хочемо подякувати всім тим, хто долучилися до заклику парламентарів відхилити це небезпечне нововведення»

Додаткова інформація

У словацькому парламенті налічується 150 депутатів/-ок. Тільки 59 із них проголосували «за», що не відповідало вимозі про просту більшість у 76 голосів. 24 депутатів/-ок проголосували проти, 40 утрималися.

Сьогоднішнє голосування стало остаточним, оскільки очікується, що парламент Словаччини піде на перерву перед загальними виборами в березні 2020 року.

Минулого тижня було опубліковано відкритий лист, який підписали більш ніж 30 організацій із закликом до депутатів/-ок відхилити законопроєкт.