Саудівська Аравія: поява жіночої футбольної ліги не повинна відволікати від жахливої ситуації з правами людини

26 лютого 2020

У відповідь на новину про те, що Саудівська Аравія збирається створити жіночу футбольну лігу, Лінн Маалуф, директорка з досліджень Amnesty International на Близькому Сході, зазначила:

«Поява жіночої футбольної ліги в Саудівській Аравії, без сумніву, є кроком, який вітатимуть громадян(к)и Саудівської Аравії, але, як і інші реформи королівства, що стосуються жінок, це також хворобливе нагадування про жалюгідне становище тих самих жінок і чоловіків, які боролися за такі зміни».

«Протягом останніх місяців Саудівська Аравія наполегливо працювала над «спортивним відбілюванням» своєї репутації, намагаючись використовувати гламур спорту як PR-інструмент для покращення свого міжнародного іміджу, особливо після вбивства журналіста Джамаля Хашогджі.

«Це прагнення поліпшити загальне становище жінок в Саудівській Аравії можна було б тільки привітати, якби воно йшло рука об руку з залученням хоробрих людей, які десятиліттями боролися за такі зміни. Натомість ці люди досі перебувають в ув’язненні й під судовомим розглядом, тоді як особи, відповідальні за їх катування, лишаються на волі».

«Якби спадковий принц Мухаммед бен Салман мав щирі наміри щодо прав жінок, він негайно і беззастережно звільнив би всіх активісток, які досі перебувають під вартою за мирну правозахисну діяльність».

Додаткова інформація

Саудівська федерація «Спорт для всіх» оголосила сьогодні про створення жіночої футбольної ліги, заявивши, що це «зміцнить участь жінок у спорті на місцевому рівні і забезпечить більш широке визнання спортивних досягнень жінок».