Росія: сотні людей затримані під час жорстокого розгону мирного протесту

Невиправдане і надмірне застосування сили російською поліцією і необґрунтовані звинувачення протестувальників в «участі в масових заворушеннях» – це симптоми глибокого презирства Кремля до прав людини і рішучості придушити мирний протест, заявляють Amnesty International після того, як понад 590 осіб були заарештовані під час розгону поліцією мітингу опозиції в Росії.

«Російська влада не проявила нічого, окрім презирства до прав людини і поняття мирного протесту. Тисячі росіян неодноразово виходили на вулиці протягом останніх тижнів на знак протесту проти маніпуляцій на виборах і дискримінації опозиційних кандидатів, але зустрічали їх тільки кийками поліції і жорстоким застосуванням сили», – заявила директорка представництва Amnesty International в Москві Наталія Звягіна.

«Насильницький розгін мирних протестів у центрі Москви в минулі вихідні, коли щонайменше 10 людей зіткнулися з сфабрикованими звинуваченнями у масових заворушеннях, призвів до того, що тисячі людей хоробро вийшли на вулиці, порушуючи обмеження від влади.

«Ми закликаємо російську владу поважати зобов’язання країни у сфері прав людини і Конституцію, а також забезпечити повагу і сприяння праву на свободу мирних зібрань. Необґрунтовані звинувачення в «масових заворушеннях» проти демонстрантів повинні бути зняті, а всі ув’язнені мирні протестувальники звільнені»

Контекст

3 серпня 590 осіб (станом на 19:00 3 серпня) були затримані під час акції протесту в центрі Москви, яку міська влада назвала «несанкціонованою». Це відбулося після поліцейських репресій проти мирних протестів лише тиждень тому, які призвели до майже 1400 затримань.

Напередодні нової акції протесту влада почала розслідування «масових заворушень» і щонайменше 10 особам пред’явили обвинувачення за статтею 212 КК РФ (масові заворушення). Спостерігачі Amnesty International безпосередньо стали свідками акції протесту 27 липня і прийшли до висновку, що вона була мирною, поки поліція не пред’явила звинувачення проти натовпу.