Росія: затримання відомого журналіста свідчить про репресії влади проти активістів на тлі COVID-19

28 травня 2020

28 травня відомого російського журналіста й московського муніципального депутата Іллю Азара засудили до 15 діб адміністративного арешту за проведення одиночного пікету біля будівлі Московського поліцейського управління. У відповідь на це рішення суду директорка Amnesty International в Росії Наталія Звягіна заявила:

«Ілля Азар не скоїв ніякого злочину й навіть не порушив драконівських протестних законів у Росії. Його затримання – прояв боягузства, який уособлює російську стратегію знищення активізму й посягання на права людини, щоб змусити замовкнути тих, хто критикує валду. У розпал глобальної пандемії уряд застосовує намордники замість захисних масок і виключно для свого ж захисту.

Іллю Азара не просто заарештували за те, що він скористався своїм правом на мирні зібрання, його ще й кинули до переповненої камери, де він і його співкамерники ризикують заразитися COVID-19. Як в’язня совісті, його повинні негайно й беззастережно звільнити.

Захист здоров’я населення не повинен здійснюватися на шкоду правам людини. Влада повинна припинити використовувати пандемію як привід для дискримінації, репресій і цензури».

Додаткова інформація

28 травня Тверський районний суд Москви засудив кореспондента «Нової газети» і члена місцевої ради Хамовницького району Іллю Азара до 15 діб адміністративного арешту за передбачуване порушення частини 8 статті 20.2 Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення (неодноразове порушення правил проведення публічних заходів).

Його затримали 26 травня біля штабу московської поліції за проведення одиночного протесту на знак солідарності з активістом Віктором Немитовим, заарештованим раніше в той же день за аналогічну акцію протесту. Немитов і Азар також протестували проти судового переслідування Володимира Воронцова, адміністратора телеграм-каналу «Омбудсмен поліції», якому на початку цього місяця пред’явили звинувачення у вимаганні. 27 травня Немитова також засудили до 15 діб адміністративного арешту за його одиночний пікет.