Росія: Amnesty International обурена вироком антифашистам Віктору Філінкову та Юлію Бояршинову і вважає їх провину недоведеною

22 червня 2020

Amnesty International обурена обвинувальними вироками антифашистам Віктору Філінкову і Юлію Бояршинову, яким у понеділок, 22 червня, суд призначив сім і п’ять із половиною років у колонії загального режиму відповідно, визнавши їх винними в «участі в терористичному співтоваристві».

«Суд щодо петербурзьких фігурантах так званої справи «Сети» виніс рішення, якого вимагало звинувачення, але не закон і справедливість. Він завершив кричущою несправедливістю процес, який був заснований на вибитих під тортурами свідченнях і відвертих підтасовках і фальсифікації доказів з боку слідства й державного обвинувачення», – Наталія Прилуцька, дослідниця Amnesty International у Росії.

«Суд вважав за краще проігнорувати неодноразові заяви Віктора Філінкова і пензенських фігурантів справи «Сети» про застосування тортур. Жодна кримінальна справа за їхніми скаргами так і не була порушена. Не взяв суд до уваги і переконливі аргументи захисту про фабрикацію інших доказів стороною обвинувачення. За відсутності ефективного розслідування повідомлень про тортури, свідчення фігурантів справи «Сети» не можна вважати такими, що заслуговують на довіру. Без цих свідчень будь-які аргументи державного обвинувачення розсипаються в прах, а сама справа виглядає грубою фальсифікацією. У зв’язку з цим, Amnesty Inetrnational вважає провину Бояршинова і Філікова недоведеною, вимагає перегляду їх справи і справи пензенських фігурантів «Сети», а також повного і всебічного розслідування повідомлень про тортури», — додала вона

Вирок виніс другий Західний окружний військовий суд. Мотивувальну частину суд не оголосив.

Філінков і Бояршинов були останніми обвинуваченими у так званій справі «Сети». Раніше, 10 лютого, Приволзький окружний військовий суд у Пензі засудив сімох фігурантів справи «Сети» — Максима Іванкіна, Василя Куксова, Михайла Кулькова, Дмитра Пчелінцва, Армана Сагинбаєва, Андрія Чернова та Іллю Шакурського — до реальних термінів позбавлення волі від шести до 18 років.