Олега Сенцова та інших українців звільнили в процесі обміну в’язнями

7 вересня український кінорежисер Олег Сенцов та десятки інших затриманих були звільнені у процесі обміну в’язнями між Росією та Україною.

Марі Стразерс, директорка Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії, прокоментувала цю подію:

«Олег Сенцов та багато інших людей, які потрапили до в’язниці після окупації Росією та незаконної анексії Криму, є жертвами політично мотивованого переслідування, і, насамперед, вони ніколи не повинні були бути ув’язнені. Попри те, що їх звільнення є великим полегшенням, жахливо усвідомлювати, що їх використовували як розмінну монету в політичних угодах. 

Конфлікт на сході України відкрив новий і трагічний розділ щодо прав людини у країні та за її межами. Після арешту, незаконного перевезення до Росії та несправедливого судового процесу у військовому суді, Олег Сенцов провів за ґратами більше шести років.

Російська влада насмішливо відмовилася визнати його українське громадянство і перевезла Сенцова на відстань 3 000 кілометрів від його сім’ї та рідного Криму до колонії у холодному Лабитнангі на крайній півночі Росії.

«Ніхто не повинен бути притягнутий до кримінальної відповідальності та ув’язнення винятково через політичні мотиви; ми вимагаємо справедливості для всіх ув’язнених, які піддаються цим політично мотивованим судовим процесам. Всіх тих, хто був ув’язнений виключно за реалізацію своїх прав людини, слід негайно та беззастережно звільнити».

Фото: Ebazer Pinkhas / krymr.org (RFE / RL)