Олег Сенцов: «Для будь-якого ув’язненого листи – це найважливіше»

10 вересня звільнені в ході обміну ув’язненими між Україною і Росією кінорежисер Олег Сенцов та антифашистський активіст, еколог Олександр Кольченко дали першу прес-конференцію, на якій розповіли про своє перебування в російських колоніях, плани на майбутнє, а також подякували всім, хто їх підтримували.

«Мені дуже надавали сил і листи Олега, і листи моїх друзів, з якими я був знайомий. Звісно, було дуже приємно отримувати листи, відчувати підтримку», – зазначив Олександр Кольченко. Він також додав, що не отримував листів, написаних іншими мовами, окрім російської, хоча вони були: «Я знаю, що на початку надсилали багато листів іноземними мовами українською, англійською. Але, напевно, цензура не знає жодної мови, окрім російської, тому їх не видавали. Їх там, напевно, знищували… Не знаю».

«Для будь-якого ув’язненого у в’язниці листи – це дуже важливо, це найважливіше. Ти можеш не поїсти один день, тобі може не бути передач, із тобою можуть щось робити, – усі чекають на листи. Тому пишіть, пишіть, пишіть. Про що завгодно. Просто це дуже підтримує.  Мені писало багато людей, і я намагався всім відповідати», – розповів Олег Сенцов.

Олег Сенцов також подякував активістам та активісткам Amnesty International за підтримку: «Від Amnesty International я отримував дуже багато послань. Дякую велике вам і всім, хто були. Тому що від вас було, справді, дуже багато активностей».

Нам потрібна ваша підтримка

У Росії досі тривають політично вмотивовані суди. Так, наприклад, кримськотатарському активісту Еміру-Усеїну Куку загрожує до 25-ти років в’язниці за необґрунтованими обвинуваченнями в тероризмі. Підтримайте Еміра-Усеїна Куку.