Росія: Amnesty International вимагає розслідування нападу на Олену Мілашину й Марину Дубровіну в Грозному

7 лютого 2020

Amnesty International вимагає розслідування нападу на журналістку «Новой газеты» Олену Мілашину й адвокатку Марину Дубровіну, що стався пізно ввечері 6 лютого в Грозному.

«Усю відповідальність за ці та інші напади, випадки залякування і переслідування правозахисників/-ць, журналістів/-ок і активістів/-ок у Чечні несе федеральна влада Росії, включно з президентом Володимиром Путіним особисто. Протягом багатьох років вони заплющували очі на вбивства, насильницькі зникнення, тортури, несправедливі судові розгляди у сфабрикованих справах та інші порушення прав людини в Чечні. Тим самим вони створили сприятливий ґрунт для безкарності й насадження атмосфери страху в Республіці», — заявила Марі Стразерс, директорка Amnesty International у Східній Європі і Центральній Азії.

Усю відповідальність за ці та інші напади, випадки залякування і переслідування правозахисників/-ць, журналістів/-ок і активістів/-ок у Чечні несе федеральна влада Росії, включно з президентом Володимиром Путіним особисто

Марі Стразерс


«Російська влада повинна зробити все можливе, щоб правозахисники/-ці могли без страху виконувати свою роботу в Чечні. Ефективне розслідування останнього нападу дасть чіткий сигнал, що ті, хто порушують права людини в Чечні, і їх господарі більше не зможуть вершити свої справи як зазвичай», — додала вона.

Напад на Олену Мілашину, яка два роки тому першою повідомила про розв’язану владою Чечні кампанію тортур і вбивств геїв, а також адвокатку-правозахисницю Марину Дубровіну стався пізно ввечері в четвер біля входу в готель «Континент» у Грозному. Серед нападників були як чоловіки, так і жінки, але безпосередньо в побитті брали участь в основному жінки. Нападники знімали свої дії на камеру.

Марина Дубровіна прибула в Грозний, щоб представляти інтереси Іслама Нуханова, блогера, який зняв відео про розкішну власність, що, імовірно, належить главі Чечні Рамзану Кадирову і наближеним до нього. Після публікації відео на YouTube Нуханова затримали, а потім звинуватили в незаконному зберіганні зброї. Він наполягає на своїй невинності. Олена Мілашина повинна була бути присутньою на суді над Нухановим як журналістка.