Гонконг: жорстокий напад на організатора продемократичних протестів

У четвер, 29 серпня, у Гонконзі двоє чоловіків у масках із бейсбольною битою і довгим ножем напали на організатора мирних протестів Джиммі Шема та його друга. Джиммі Шем не постраждав, але його другові знадобилося медична допомога через травму руки.

Коментуючи напад на Джиммі Шама, Ман-кей Там, директор Amnesty International у Гнконзі зазначив:

«Цей жорстокий напад на Джиммі Шема, схоже, є навмисним замахом на відомого про-демократичного активіста. Окрім жахливої фізичної загрози Джиммі Шем також зіткнувся з гомофобними атаками. Гонконгська поліція повинна розпочати швидке і належне розслідування цих подій».

«Неодноразові переслідування громадських активістів у поєднанні з поліцейськими заборонами на демонстрації створили атмосферу страху для мирних протестувальників. Вкрай важливо, щоб влада ясно дала зрозуміти, що ті, хто нападає на мирних активістів, незалежно від їхніх політичних поглядів, постануть перед правосуддям».

Додаткова інформація

Джиммі Шем – координатор Фронту за громадянські права людини (ФГПЛ), що організовують серії масових мирних протестів у Гонконзі проти законопроекту про екстрадицію. У четвер під час обіду на нього і його друга напали двоє чоловіків в масках із бейсбольною битою і довгим ножем. Джиммі Шем не постраждав, але його другові знадобилася медична допомога через травму руки.

Близько десятка проурядових протестувальників також провели демонстрацію біля будівлі ЛГБТІ-організації, де працює Джиммі Шам. Деякі з них вигукували гомофобні образи.

У четвер поліція Гонконгу заборонила ФГПЛ організовувати мітинг і марш 31 серпня, у п’яту річницю Пекіна. ФГПЛ оскаржили це рішення.

Поліція стверджує, що заборона виправдана, оскільки, на їхню думку, учасни_ці, імовірно, вдадуться до насильницьких дій і можуть бути трамовані.

ФГПЛ організовували протести проти законопроекту про екстрадицію 9 червня 2019 року, коли за оцінками один мільйон людей вийшли на вулицю; а також протестів 16 червня, у яких взяли участь два мільйони осіб. 18 серпня поліція заборонила ФГПЛ організовувати ходу, але дозволила мітинг у парку Вікторія. За оцінками, 1,7 млн людей пройшли по головних вулицях острова Гонконг, коли вони намагалися ввійти в парк і взяти участь у мітингу. Того дня не було жодних насильницьких інцидентів.