21 лютого 2020
Напередодні зустрічі президента США Дональда Трампа з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді, Amnesty International в Індії та Amnesty International у США виступили зі спільною заявою:
«Антимусульманські настрої пронизують політику як американських, так і індійських лідерів. Протягом десятиліть американо-індійські відносини спиралися на спільні цінності прав людини і людської гідності. Тепер ці спільні цінності – дискримінація, фанатизм і ворожість по відношенню до біженців та тих, хто просять притулку», – зазначила Маргарет Хуан, виконавча директорка Amnesty International у США.
«Політична й інтернет-блокада в Кашмірі тривали протягом декількох місяців, а прийняття поправок до закону про громадянство і придушення протестів показали, що керівництву не вистачає співчуття й готовності до співпраці. Ми закликаємо президента Трампа і прем’єр-міністра Моді працювати з міжнародним співтовариством та приділити увагу нашим побоюванням під час їхніх двосторонніх бесід», – наголосив Авінаш Кумар, виконавчий директор Amnesty International India.
Додаткова інформація
Прийняття закону Про громадянство (поправки) (англ. CAA) 2019 року поширює індійське громадянство тільки на індусів, сикхів, парсів, християн, буддистів і джайнів з Афганістану, Бангладеш і Пакистану, а також Індії, узаконюючи дискримінацію за релігійною ознакою. Окрім того, що поправки сигналізують про розкол у визначенні індійського громадянства, вони також озброюють Національний реєстр громадян і Національний регістр населення проти меншин, особливо мусульман, підштовхуючи їх до підвішеного стану з ризиком опинитися під вартою чи без громадянства. Американська комісія з міжнародної релігійної свободи (USCIRF) і різні сенатори США також висловили серйозну стурбованість щодо цього закону.
Із прийняттям CAA сотні й тисячі людей, включно зі студент(к)ами, вийшли на вулиці, щоб протестувати проти цього закону. Реакція поліції на такі протести була жорстокою і призвела до загибелі понад 30-ти осіб, включно з восьмирічною дитиною, а також до тисяч арештів відповідно до колоніальних і репресивних законів. Через постійне блокування інтернету під час протестів Індія також стала країною з найбільшою кількістю таких відключень зв’язку. Окрім того, заяви прем’єр-міністра Моді та його партійних працівників, такі як «розпізнавайте їх (протестувальників/-ць) по одягу» або «розстріляйте зрадників», поширювали наратив страху й розкол, якщо, у свою чергу, підживлював подальше насильство.
Більш ніж через шість місяців після скасування статті 370 Конституції Індії, яка гарантувала автономію Джаммі і Кашміру, інтернет-послуги там залишаються доступними лише частково, а політичні лідер(к)и лишаються під вартою відповідно до репресивного закону про громадську безпеку Джамми й Кашміру.
Розширення президентом Трампом заборони щодо мусульман/-ок , що зачіпає Нігерію, Еритрею, М’янму, Киргизстан, Судан і Танзанію, набуло чинності 21 лютого. Американські дослідники/-ці Amnesty International відвідали Ліван і Йорданію, щоб провести близько 50 інтерв’ю з біженцями/-ками, які в результаті попередньої версії заборони опинились у скрутному становищі у країнах, де вони стикаються з обмежувальною політикою, усе більш ворожим середовищем і позбавлені прав, які мають постійні мешканці/-ки або громадян(к)и. Amnesty International у США виступала проти мусульманської заборони з її першої ітерації, закликаючи Конгрес анулювати обеження шляхом прийняття закону про НЕ Заборону (H. R. 2214 / S. 1123), який має сильну підтримку в обох органах Конгресу.