20 жовтня 2019
Одним із напрямків діяльності Amnesty International в Україні є робота з регіонами й підтримка місцевих активістів та активісток. Візит до університету, громадської організації, низової ініціативи чи на захід, пов’язаний з правозахисною тематикою? Тренінг чи лекція на теми, пов’язані з активізмом, правами людини, дискримінацією і, звичайно, діяльністю Amnesty International в Україні? Ми готові до нових поїздок і співпраці, тож чекайте на нас у своїх містах!
В Аmnesty Іnternational є «супер-здібності» збирати навколо себе крутих та вмотивованих людей, які перебували «у проблемі», а не просто говорять про щось із точки зору теоретиків
Микола Компанієць, активіст, організатор тренінгу
Розповідь про Марафон написання листів, крафтивізм, публічні акції та онлайн-флешмоби, неформальні розмови з молоддю про власне розуміння активізму та шляхи вирішення проблем міста, знайомство з університетськими об’єднаннями, – так 17-18 жовтня пройшла наша поїздка в Уманьський педагогічний університет із тренінгом про активізм. Окрім прогулянок по красивих вулицях міста і Софіївці (але і не без них), ми познайомилися зі студентством, розповіли більше про діяльність Amnesty International в Україні і те, як можна долучатися до активізму та власними діями змінювати ситуацію як із дискримінацією жінок чи переслідуванням в’язнів совісті у різних країнах світу, так і з локальними проблемами. Під час тренінгу учасники та учасниці також розповіли більше про актуальну для Умані проблему бездомних собак і котів та запропонували власні ідеї онлайн- чи офлайн-дій і навіть перформансу для її вирішення.
Микола Компанієць, організатор тренінгу: «Про АІ я дізнався завдяки участі у літньому тренінгу «Про активізм». Власне, я сам був учасником подібного тренінгу який проходив у Києві. На мій погляд, у Аmnesty Іnternational є «супер-здібності» збирати навколо себе крутих та вмотивованих людей, які перебували саме «у проблемі», а не просто говорять про щось з точки зору теоретиків. Тому для мене було важливо, щоб студенти і студентки могли побачити та перейняти досвід у таких людей.
Стосовно самого тренінгу в Умані. Думаю, варто зазначити, що він проходив у дуже інтенсивному форматі через обмежений час, але на мою думку, і тренерки, і учасники/учасниці змогли виконати завдання, які ми від початку поставили перед собою. Уже зараз студентки пропонують ідеї стосовно майбутніх заходів, зокрема, по зоозахисту. Уже на початку листопада ми плануємо достатньо масштабну кампанію, спрямовану на допомогу безпритульним тваринам, та попередження такого явища. Сподіваюся, що це наш не останній спільний захід, і в майбутньому, зокрема, ми зможемо долучитися до марафону написання листів)».
Загалом висновок поїздки такий: ніколи не потрібно боятись помилятись в активізмі, недооцінювати власні сили чи можливість щось змінити, адже досвід і успіх приходять з помилками. Навіть невеликими і “незначними”, на перший погляд, діями можна впливати на ситуацію та зрушувати її з місця. Також важливо говорити про локальні проблеми (наприклад, як в Умані, про бездомних тварин), адже вони можуть ставати початком для подальшого активізму на місцях. Ну і насамкінець, в Умані живе дуже активна молодь, яка має багато ідей для зміни міста на краще.