У відповідь на дані Служби зміни клімату Copernicus, які засвідчують, що минулий місяць був найтеплішим травнем за всю історію моніторингу, і що середня глобальна температура б’є рекорди вже 12 місяців поспіль, Енн Гаррісон, радниця Amnesty International з питань кліматичної політики, заявила:
«Нещодавні повені в Бразилії, Кенії та Німеччині, а також рекордна спека в Індії, інших частинах Південної Азії та Мексиці підкреслюють неминучу шкоду від подальшого глобального потепління, якщо не вжити серйозних і значущих заходів. Зараз як ніколи важливо, щоб фінансування, необхідне для запобігання подальшому потеплінню і для того, щоб громади могли адаптуватися до реалій зміни клімату, було значно збільшено. Бездіяльність лише збільшить втрати – як для прав людини, так і для економіки.
Люди у країнах із низьким рівнем доходу найбільше потерпають від цієї кризи і мають найменше засобів для боротьби з нею. Ті, хто забруднюють планету, повинні заплатити. Це означає, що найбільші в історії емітенти парникових газів та держави, що можуть собі це дозволити – зокрема деякі великі країни-виробниці викопного палива – повинні збільшити свою частку кліматичного фінансування для країн із низьким рівнем доходу.
Єдиною надійною відповіддю на подолання першопричини глобального потепління є швидка відмова від викопного палива та фінансування справедливої, швидкої й безкомпромісної відмови від нього та переходу на відновлювані джерела енергії. Ми закликаємо сторони на Конференції ООН з питань клімату в Бонні цього тижня визначити чіткий план дій для значно більшого фінансування кліматичних заходів».
Додаткова інформація
Служба зміни клімату Copernicus, глобальна служба моніторингу клімату Європейського Союзу, повідомила, що травень 2024 року став найтеплішим травнем у світі за всю історію моніторингу. Середня світова температура у травні 2024 року була на 1,52°C вищою за середню доіндустріальну температуру 1850-1900 років, що стало 11-м місяцем поспіль (із липня 2023 року) на рівні або вище 1,5°C – 2016 року держави домовлялися в Парижі докласти зусиль, аби не допустити такого підвищення. Середня світова температура за останні 12 місяців із червня 2023 по травень 2024 року є найвищою за всю історію моніторингу – на 1,63°C вище середнього показника за 1850-1900 роки. Навіть якщо країни виконають вже взяті на себе зобов’язання зі скорочення викидів парникових газів, планета перебуває на стрімкому шляху до потепління майже на 3°C у цьому столітті.