Amnesty International оприлюднила офіційне попередження, яке закликає потенційних відвідувачів/-ок Сполучених Штатів бути особливо обережними під час подорожей по території країни через прояви неконтрольованого насилля із застосуванням зброї, яке стало настільки поширеним у Сполучених Штатах, що є рівносильним кризі у сфері прав людини. Мета цього кроку – продемонструвати Сполученим Штатам реальну ситуацію у країні, використавши стиль рекомендацій Державного департаменту країни.
«Відвідувачам/-кам Сполучених Штатів, незалежно від того, хто вони є, варто бути обережними, так як держава не захищає право людей на безпеку належним чином. Люди у Сполучених Штатах не можуть бути впевненими у своїй безпеці, – немає гарантії того, що ви не загинете від вогнепальної зброї », – заявив Ернест Коверсон, керівник кампанії щодо боротьби з насильством із використанням зброї (Amnesty International США). – «Укотре стає очевидним, що уряд США не бажає забезпечити захист від збройного насилля».
У рекомендаціях для безпечних туристичних подорожей зазначається стрімкий ріст насилля з використанням вогнепальної зброї, переважно у вигляді злочинів на ґрунті ненависті, расизму та дискримінації. Наголошено, що у зв’язку з нещодавними нападами, причиною яких є ідеологія вищості білої раси, етнічне походження, сексуальна орієнтація, раса або гендерна ідентичність можуть піддавати мандрівників/-ць підвищеному ризику.
Рекомендації поклакані првиернути увагу до того, як безперешкодний доступ до зброї, відсутність уніфікованого регулювання її придбання та використання, так чи інакше негатвино вплинули на всі аспекти життя у Сполучених Штатах. Пріоритезуючи володіння зброєю над базовими правами людини, уряд США зумисно і систематично ігнорує свої міжнародні зобов’язання щодо захисту прав і безпеки людей.
Amnesty International закликає до реформи «здорового глузду» щодо використання і володіння вогнепальною зброєю, включно з упровадженням всебічної перевірки біографічних даних, національних правил реєстрації та ліцензування вогнепальної зброї, обов’язковою підготовкою, забороною на використання штурмової зброї великого калібру та законом про обов’язкове безпечне зберігання. Кампанія Amnesty International США щодо боротьби з насильством із використанням зброї була спрямована на прийняття Закону S. 42, заборони штурмової зброї, а також закону щодо обеззброєння ненависті.
Додаткова інформація
У доповіді Amnesty International «На лінії вогню: Права людини і криза збройного насилля в США» проаналізовано, яким чином всі аспекти життя в Сполучених Штатах були скомпроментовані через відсутність зусиль уряду регулювати доступ до зброї, її придбання та використання.
Минулого місяця Amnesty International США опублікувала звіт про те, як люди, що пережили жорстоке насилля в США, долають психологічні травми в умовах руйнівної політики держави, що ігнорує їхні нагальні потреби.