Сьогодні білоруського блогера й цивільного активіста Сергія Тихановського засудили до 18 років тюремного ув’язнення, а його соратників – Миколу Статкевича, Ігоря Лосика, Артема Сакова, Володимира Цигановича і Дмитра Попова – засудили до термінів від 14 до 16 років. У відповідь на це Марі Стразерс, директорка Amnesty International у Східній Європі і Центральній Азії, заявила:
«Справа Сергія Тихановського є символом репресій, розв’язаних білоруським урядом щодо власного народу. Він був заарештований за сфабрикованим звинуваченням у «масових заворушеннях» всього через кілька тижнів після оголошення про свій намір балотуватися в президенти. Його дружина Світлана Тихановська, яка пішла на вибори замість нього, була змушена покинути країну після переслідувань і залякування з боку влади. Це сьогоднішня Білорусь, де перед тими, хто хоче протистояти владі, стоїть страшний вибір: скніти у в’язниці або покинути батьківщину.
Сергій Тихановський і його соратники зазнали незаконного переслідування з явно політичних мотивів і повинні бути негайно звільнені. Міжнародна спільнота не має забувати про них і повинна чинити максимальний тиск на Мінськ, щоб покласти край їх ув’язненню й безжальним репресіям у Білорусі».
Гомельський обласний суд у вівторок, 14 грудня, засудив Сергія Тихановського до 18 років позбавлення волі. Його визнали винним в «організації масових заворушень», «поширенні матеріалів, спрямованих на розпалювання соціальної ненависті до представників влади і правоохоронних органів», «перешкоджанні здійсненню виборчих прав» та «організації групових дій, що грубо порушують громадський порядок».
Його соратників: лідера незареєстрованої політичної партії «Народна Грамада» Миколу Статкевича, Ігоря Лосика, Артема Сакова, Володимира Цигановича і Дмитра Попова (громадянин РФ), – засудили до термінів від 14 до 16 років позбавлення волі за аналогічними звинуваченнями.
Суд над активістами розпочався наприкінці червня цього року й був закритий для публіки. Усі слухання проходили не в залі суду, а в Гомельському СІЗО. Ніякої інформації про судовий розгляд не надходило. Amnesty International раніше проаналізувала справу Тихановського і його товаришів і дійшла до висновку, що всі звинувачення безпідставні і політично мотивовані.