Amnesty International звернулася до міжамериканської комісії з прав людини у зв’язку з ситуацією в Чилі

11 листопада 2019

Чилійська влада продовжує здійснювати масштабні порушення прав людини, демонструючи, що уряд президента Себастьяна Піньєри не зміг вжити ефективних заходів для врегулювання кризи, повідомила Amnesty International Міжамериканській комісії з прав людини на слуханнях у столиці Еквадору Кіто 11 листопада.

Amnesty International продовжує розслідувати серйозні порушення прав людини і можливі злочини з міжнародного права, вчинені в ході акцій протесту в Чилі. Поки зібрана інформація дозволяє організації зробити попередній висновок про те, що ці порушення були не поодинокими інцидентами і що вони вказують на регулярне надмірне застосування сили чилійською владою.

«Президент Себастьян Піньєра явно не вжив усі можливі в його ситуації заходи, щоб зупинити серйозні порушення прав людини і можливі злочини за міжнародним правом, які тривають у Чилі з початку соціальних протестів. Постійна насильницька реакція на дії демонстрантів/-ок може значно посилитися у світлі пропозицій по забезпеченню правопорядку і безпеки, висунутих президентом 7 листопада», — зазначила Еріка Гевара-Росас, директорка Amnesty International у Північній і Південній Америці.

Президент Себастьян Піньєра явно не вжив усі можливі в його ситуації заходи, щоб зупинити серйозні порушення прав людини і можливі злочини за міжнародним правом, які тривають у Чилі з початку соціальних протестів

Еріка Гевара-Росас, директор Amnesty International по Америкам

За словами Еріки Гевари-Росас, відповідні дії чилійський влади демонструють, що в них немає «справжньої готовності» відмовитися від невдалої насильницької стратегії розв’язання кризи і що вони не готові відреагувати на вимоги людей і поважати їх права. «Ми знову звертаємося з закликом до президента Піньєра: гаяти час не можна, накажіть силам безпеки негайно мінімізувати шкоду, інакше можливості вести громадський діалог у зв’язку з кризою в галузі прав людини вже не буде. Світ усе ще спостерігає за Чилі», — додала Еріка Гевара-Росас.

Група Amnesty International з кризового і тактичного реагування для Північної і Південної Америки вже два тижні працює на місці спільно з Amnesty International Чилі для підготовки докладної документації про серйозні порушення прав людини і злочини за міжнародним правом. Група зустрічалася з місцевими владою, організаціями громадянського суспільства, жертвами порушень прав людини та їхніми сім’ями. Усього за один тиждень Amnesty International отримала понад 10 000 заяв і безліч аудіовізуальних матеріалів, що свідчать про надмірне застосування сили військовими і поліцією. Фахівці організації з вогнепальної зброї та з діджитал-аналізу перевіряють ці матеріали, результати їхньої роботи будуть оприлюднені найближчим часом.

«Страшно, що всього за кілька днів загинули понад 20 осіб, у тому числі п’ять, імовірно, від рук силовиків. Окрім цього, сотні людей отримали невиліковні травми, такі як втрата зору. Ми також зафіксували випадки тортур і сексуального насильства. Як може чилійський уряд применшувати серйозність цих подій? Треба вжити термінових заходів, щоб зупинити це», — заявила Ана Пікер, виконавча директорка Amnesty International у Чилі.