Бразилія : бездіяльність уряду сприяє пожежам по всій Амазонії

Відповідаючи на новини про лісові пожежі, що вирують у тропічних лісах Амазонки вже протягом кількох тижнів, Кумі Найду, Генеральний секретар Amnesty International, зазначив:

«Замість поширення відвертої брехні та заперечення масштабів знелісення, ми наполягаємо, щоб Президент вжив негайних заходів для зупинки подальшого поширення пожеж»

Кумі Найду

«Відповідальними за те, щоб зупинити пожежі, що вирують в амазонських тропічних лісах протягом останніх кількох тижнів, є безпосередньо Президент та уряд. Вони повинні змінити свою теперішню  катастрофічну політику, яка робить тропічні ліси відкритими до знищення та уможливила сьогоднішню кризу».

«Раніше цього року  Amnesty International задокументувала  незаконні напади на землі та атаки підпалювачів поблизу територій корінних жителів Амазонії, включно зі штатом Рондонія, де лютує більшість пожеж.

«Рівень знищення тропічного лісу на територіях, які відвідали представники Amnesty, подвоївся, порівняно з тим самим періодом 2018 року, через нелегальні вирубки, пожежі та атаки на громади місцевих жителів, які проживають на цій території. 

«Незважаючи на все це, Президент Болсонаро навмисно прагнув послабити захист тропічних лісів та поставити під загрозу права мільйона корінних жителів, що живуть там. 

«Зараз, коли місто Сан-Паулу, за тисячі кілометрів від Амазонки, оповито темрявою димового шлейфу, Президент спробував звинуватити в підпалі неурядові організації.

«Замість поширення відвертої брехні та заперечення рівня, якого сягає знищення тропічного лісу, ми наполягаємо, щоб Президент вжив негайних заходів для зупинки подальшого поширення пожеж. Вкрай важливо захистити право людей проживати в безпечному екологічному середовищі, так само як і їхнє право на здоров’я, оскільки вплив пожеж на якість повітря поширюється на велику частину Бразилії та сусідніх країни.

«Для людей із решти світу, які цікавляться, що можна зробити, аби захистити Амазонію, боротьба за захист прав корінних жителів має стати ключовою серед заходів для запобігання подальшого знищення лісів.

«Ми усі разом маємо стати на захист громад місцевих жителів та їхніх лідерів по всій Амазонії – від Бразилії до Еквадору і далі. Для них Амазонія – це більше ніж легені планети, це їх  рідний дім»»

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Нижче на мапі, яку створив Міхей Фарфур, експер із дистанційного зондування, ви можете бачити, що у 2018 році з 1 січня по 21 серпня було виявлено 25 місць загоряння, але за той же період цього року їх кількість збільшилася у чотири рази – до 101 (на територіях корінного народу каріпуна).

За даними Національного Інституту космічних досліджень (Instituto National de Pesquisas Espaciais), у період із січня по серпень 2019 року було виявлено більше 74 000 пожеж, і більше 9500 лісових пожеж за останній тиждень, в основному в басейні річки Амазонки.