Атаки Росії на критичну енергетичну інфраструктуру України прирівнюються до воєнних злочинів

У відповідь на новини про те, що атаки РФ на енергетичні об’єкти в Україні впродовж останніх днів призвели до загальнонаціонального відключення електроенергії, Марі Стразерс, директорка Amnesty International у регіоні Східної Європи й Центральної Азії, заявила:

«Стратегія, на якій базується тактика ведення війни Росією, очевидна. Бомбардуючи критично важливу цивільну інфраструктуру України, включно з енергетичними об’єктами, російська армія явно має намір підірвати промислове виробництво, завадити роботі транспорту, посіяти страх і відчай і позбавити мирне населення України тепла, електроенергії та води з наближенням холодної зими.

Націлювання Росії на українську цивільну інфраструктуру є незаконним. Моральний стан цивільного населення не є законною ціллю, а здійснення цих атак із єдиною метою – тероризувати цивільне населення – може вважатися воєнним злочином. Усі відповідальні за замовлення та вчинення цих злочинних нападів мають бути притягнуті до відповідальності. У відповідь на те, що Росія нарощує свої зусилля з тероризування мирного населення в Україні, міжнародна спільнота має негайно відреагувати та засудити ці жахливі атаки».

Додаткова інформація

20 жовтня українська влада оголосила про відключення електроенергії по всій країні після того, як російські атаки серйозно пошкодили близько 40% енергетичних об’єктів країни.

На тлі спроб відремонтувати пошкоджені об’єкти українська влада вдалася до планових відключень електроенергії, щоб не перевантажити решту енергетичної інфраструктури.

Українська влада закликала людей по всій країні мінімізувати споживання електроенергії з 7:00 до 23:00 щодня. Окрім цього, із 20 жовтня також буде обмежено використання вуличного освітлення.

Відповідальність за воєнні злочини

Amnesty International вважає російське вторгнення в Україну актом агресії. Із 24 лютого організація документує порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права, вчинені під час війни в Україні. Усі матеріали Amnesty International із цього приводу, включно з новинами, брифінгами та розслідуваннями, можна знайти за посиланням

Amnesty International неодноразово закликала притягнути до відповідальності членів російських військ і посадових осіб, відповідальних за агресію та порушення. Ми також вітаємо розслідування Міжнародного кримінального суду, яке триває в Україні. Усебічна підзвітність в Україні вимагатиме узгоджених зусиль ООН та її органів, а також ініціатив на національному рівні відповідно до принципу універсальної юрисдикції.