Аргентинський Конгрес має прийняти історичне рішення й легалізувати аборти

17 листопада 2020

17 листопада Президент Аргентини Альберто Фернандес вніс до Національного конгресу законопроєкт про легалізацію абортів. Amnesty International вітає це історичне рішення й закликає законодавців якнайшвидше схвалити легалізацію переривання вагітності.

«Цей історичний день став можливим завдяки непохитності жіночого руху. Сьогодні Аборти є центральним питанням політичного порядку денного. Президент дотримався свого слова і представив законопроєкт про легалізацію абортів в Аргентині. Тепер Конгрес повинен не втратити можливість визнати право жінок, дівчаток та інших персон, які можуть завагітніти, приймати вільні рішення щодо свого тіла», — заявила Маріела Бєльські, виконавча директорка Amnesty International в Аргентині.

«Після багатьох років, проведених в очікуванні цього моменту, ми повинні невідкладно гарантувати доступ до легальних абортів в Аргентині. Люди, які приймають рішення в Сенаті й Палаті депутатів, повинні розуміти, що тепер їхня черга прислухатися до заклику аргентинського суспільства, об’єднаного «Зеленою хвилею». Настав час перегорнути сторінку десятиліть порушень сексуальних та репродуктивних прав. Легалізація абортів – це необхідний крок на шляху до того, щоб раз і назавжди стати більш рівноправним суспільством», — додала вона.